Z wyborem właściwej polisy na życie nie jest łatwo. Właściwej, czyli jakiej? Najprostsza odpowiedź to „dopasowanej do potrzeb klienta”. Można dodać, że zarówno pod względem zawartości polisy, jak i jej ceny, bo nie każdy ubezpieczony będzie w stanie pokryć tę samą wysokość składki.

 

Rankingi ubezpieczeniowe stanowią narzędzie pomocnicze dla tych, którzy lubię mieć wybór. Zainteresowani kupnem polisy kierują się też na specjalistyczne fora dyskusyjne, gdzie znajdują się opinie innych posiadaczy ubezpieczenia. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie nie powinno być ważące na ostatecznej decyzji do przystąpienia do umowy polisowej na takich czy innych warunkach.

 

Sprawdź sam, która opcja jest najlepsza

 

Sposób na zestawienie

Każdy dobry i sumiennie stworzony ranking zawiera nie tylko informacje dostępne publicznie, ale także te wyłuskane przez dziennikarzy branżowych od przedstawicieli konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego tak ważne jest nie tylko dokładne przeglądanie stron internetowych, dzwonienie na infolinię, wertowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i w końcu rozmowa telefoniczna czy osobista z agentem.

 

Nie mniej istotne jest sporządzenie listy kryteriów. Jeśli dane towarzystwo ubezpieczeniowe spełnia konkretny punkt, wówczas znajduje się wyżej w rankingu dzięki przyznawanym punktom. Wprowadzenie systemu punktowego pozwoli stworzyć ranking na jasnych zasadach, a w konsekwencji pomóc wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie. Bierze się więc pod uwagę m.in.:

  • częstotliwość opłacania składki,
  • możliwość zmiany częstotliwości opłacania składki,
  • możliwość zawieszenia opłacania składki,
  • możliwość indeksacji składki,
  • możliwość inwestowania w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe,
  • okres ubezpieczenia,
  • sumę ubezpieczenia,
  • liczbę umów dodatkowych.

 

Trzeci sposób

Bardzo pomocne w zakupie polisy na życie jest skorzystanie także z porównywarki ubezpieczeniowej, za pomocą której zainteresowany ubezpieczeniem określa podstawowe preferencje przyszłej ochrony na życie, a następnie zostaje skontaktowany z agentem ubezpieczonym. Ten, podstawie wcześniej otrzymanych wytycznych, będzie mógł bez czasochłonnych procedur dopasować najlepsze ubezpieczenie do potrzeb swojego klienta.

 

 

Porównaj możliwości wygodnej porównywarki