Ubezpieczenie na życie chroni przyszłość Twoją i Twojej rodziny!

Większość z Was myśli zapewne, że ubezpieczenia na życie to produkty, które gwarantują wypłatę odszkodowania tylko i wyłącznie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Tymczasem – nic bardziej mylnego! Są przecież terminowe ubezpieczenia na życie, których ochrona ubezpieczeniowa ograniczona jest czasowo, są ubezpieczenia posagowe, dzięki którym można zapewnić dziecku godny start w dorosłość… Tak więc:

Co to jest ubezpieczenie na życie i przed czym chroni?

W skrócie: ubezpieczenie na życie ma zapewnić świadczenia w razie wystąpienia zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową. Tak, wiemy, wiemy – jest to masło maślane. Ale to jednocześnie chyba najlepsza możliwa definicja, gdyż rodzajów ubezpieczenia na życie jest bardzo dużo, a i same ubezpieczenia można jeszcze poszerzyć o opcje dodatkowe

Jakie mamy rodzaje ubezpieczeń na życie? Otóż tak:

Idealne sytuacji, gdy nie stać Cię na pełną ochronę, a chciałbyś swoim najbliższym zapewnić godny byt w sytuacji, gdyby Ciebie zabrakło (lub gdybyś wskutek wypadku nie mógł pracować zawodowo). Terminówkę zawiera się z reguły na okres 30 – 40 lat: po tym czasie pieniądze przepadają, jeśli nie przydarzy się zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową. Ale uwaga – w trakcie trwania możesz zmienić terminówkę na polisę na życie i dożycie.
W tym wariancie ochrona jest dożywotnia. Składki są dzielone na część ochronną i oszczędnościową. Część ochronna przekazywana jest na potrzeby ewentualnego odszkodowania, wypłaconego najbliższym w razie Twojej śmierci, część oszczędnościowa z kolei odkładana jest z myślą o Twojej emeryturze.
W tej polisie chodzi o to, aby zapewnić dziecku dobry start w dorosłość. Oczywiście odszkodowanie zostanie wypłacone w przypadku śmierci rodziców, natomiast do tego ubezpieczenia przystępuje się głównie po to, aby dziecko po ukończeniu pewnego wieku (najczęściej 18 lub 25 lat) otrzymało pokaźny kapitał z przeznaczeniem na studia lub zakup mieszkania.

 

Koszt ubezpieczenia na życie – od czego zależy?

Ludzie pytający: ile może kosztować ubezpieczenie na życie, z reguły oczekują wysokich kwot. Tymczasem wcale tak nie jest! Ubezpieczenie na życie miesięcznie może kosztować przy wysokich sumach ubezpieczenia już tylko dwieście – trzysta złotych. I mówimy tu o ubezpieczeniu na życie i dożycie (bezterminowym)

Ale od czego zależy cena ubezpieczenia na życie. Od wielu czynników, między innymi od:

czyli świadczenia, jakie zostanie wypłacone Twoim najbliższym w razie Twojej śmierci (lub Tobie po przejściu na emeryturę).
najdroższe są polisy bezterminowe i posagowe, terminówki kosztują z reguły niewiele.
dotyczy to nie tylko Ciebie. Jeśli na przykład w rodzinie w przeszłości zdarzały się ciężkie choroby, to dostaniesz zwyżkę. Niestety – ubezpieczenia na życie kupuje się zdrowiem.
na najniższą składkę mogą liczyć Ci z Was, którzy do umowy przystąpią w stosunkowo młodym wieku z prostego powodu – im osoba młodsza, tym (teoretycznie) będzie dłużej opłacać składkę.

Najlepsze ubezpieczenia na życie – jak znaleźć?

Najlepiej poprzez nasze dedykowane rozwiązanie. Wypełnienie formularza naszego kalkulatora ubezpieczeń dostępnego online daje możliwość poznania do pięciu ofert agentów ubezpieczeniowych z Twojego regionu, którzy są pewni, że będą w stanie zaproponować Ci najlepsze ubezpieczenia na życie.

Znajdź ubezpieczenie na życie poprzez nasz kalkulator!