Każdy liczący się bank posiada w swojej ofercie produkty ubezpieczeniowe, które można dokupić do przyznanego kredytu. Z punktu widzenia klienta takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ale czy jest opłacane? Przyglądamy się polisom i kredytom w ofercie łączonej w Getin Bank.

 

Ubezpieczenie dostępne w banku jest przeznaczone dla tych osób, które ubiegają się o pożyczkę. Może to być kredyt gotówkowy, hipoteczny czy odnawialny. Istnieją polisy przeznaczone do ochrony samych kart kredytowych  wszystko po to, aby w jednym miejscu kupić możliwie jak najwięcej i przez to uniknąć zbędnych formalności. Jednak takie podejście może być chwilami zgubne.

Banki sprzedają ubezpieczenia niejako przy okazji, skupiając się głównie na produktach finansowych. W przypadku Getin Banku znajdziemy po dwie oferty do kredytu gotówkowego i hipotecznego. Nie są to polisy bankowe, ale oferta TU Europa i Open Life.

 

Ubezpieczenie na życie Getin Bank do kredytu

Kredyt, szczególnie opiewający na większe sumy powyżej 100 000 zł, to zobowiązanie na wiele lat. Podczas tak długiego okresu wiele może się zdarzyć, łącznie z utratą pracy czy poważnym wypadkiem, który spowoduje zadłużenie klienta. Dlatego banki wymagają od swoich kredytobiorców zabezpieczeń w postaci odpowiedniej polisy. Obligatoryjnie jest to polisa mieszkaniowa (przy kredycie hipotecznym), ale może być też polisa na życie – przyda się przy zaciąganiu każdego rodzaju pożyczki.

KREDYT GOTÓWKOWY

Getin Bank oferuje klientom wykupienie polisy na życie w wariancie dla seniora. Zakres ochrony jest wąski i dotyczy zgonu ubezpieczonego. Niewątpliwą zaletą jest czas trwania takiej ochrony – do nawet 86. roku życia, ale z zastrzeżeniem, że w dniu podpisywania umowy ubezpieczony nie może mieć więcej jak 75 lat. Polisa oferowana przez TU Europa „Program Ochronny do kredytu – Wariant Senior” obowiązuje przez 12 miesięcy i jest odnawiana z każdym rokiem spłacania kredytu.

Drugim produktem jest ochrona życia w wariancie standardowym. Tu zakres jest nieco szerszy i obejmuje jeden z dwóch pakietów:

  • śmierć oraz całkowitą niezdolność do pracy w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku
  • śmierć oraz hospitalizację w wyniku nieszczęśliwego wypadku

Świadczenie wynosi 100% sumy ubezpieczenia, poza hospitalizacją w wyniku nieszczęśliwego wypadku – za to zdarzenie ubezpieczonemu przysługuje zwrot do 6 miesięcznych rat kredytu, ale nie więcej niż 18 000 zł w każdym roku ochrony.

KREDYT HIPOTECZNY

Ubezpieczenie spłaty kredytu jest możliwe także w przypadku hipoteki. Pierwszym produktem jest ubezpieczenie grupowe „Hipoteka z Ochroną raty”. To polisa dobrowolna, trwająca podobnie jak inne 12 miesięcy, przeznaczona dla jednego kredytobiorcy. Wiek przystąpienia do polisy to maksymalnie 70 lat. Zakres dotyczy zgonu ubezpieczonego. Jeśli zgon nastąpi w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wtedy uposażony otrzyma równowartość 12 miesięcznych świadczeń, a jeśli z innej przyczyny – wtedy 6 świadczeń.

Dla posiadaczy kredytów i pożyczek hipotecznych Getin Bank dostępne jest też ubezpieczenie na wypadek śmierci albo całkowitej niezdolności do pracy albo niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ochrona z polisy trwa przez minimum 6 miesięcy w cyklach do wyboru: 8, 10, 12, 18, 22 i 24 miesiące z opcją odnowienia okresu. Za zgon ubezpieczonego uposażony otrzyma 10 000 zł.

 

W banku czy online – gdzie kupić polisę?

Jeśli już posiadamy pozytywną decyzję odnośnie kredytu, możemy skorzystać z polisy bankowej, ale też warto poszukać oferty w Internecie – być może tańszej i na lepszych warunkach oferty. Produkt kredyt+polisa w tym samym banku ma ten minus, że nie znamy ofert konkurencji, a przez to kupujemy przysłowiowego kota w worku.

By uniknąć tej sytuacji, wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie, aby znaleźć nawet do 5 konkurencyjnych ofert. Tu czas trwania nieco się wydłuża, ale mamy okazję spotkać się z agentami kilku różnych towarzystw ubezpieczeń i na podstawie przedstawionych ofert wybrać te, która nam odpowiada pod kątem ceny i zakresu.

Ta sama procedura dotyczy polisy mieszkaniowej, jeśli staramy się o sfinansowanie z domu czy mieszkania z kredytu. Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości nie wymaga już obecności agenta, więc w kilka chwil sprawdzimy dostępność ofert w kilkunastu wariantach cenowych.

Podobnie jest z samym kredytem na www.lowcakredytow.pl. Jeśli szukamy dobrej hipoteki warto sprawdzić narzędzia online, a dokładnie kredyt mieszkaniowy na www.lowcakredytow.pl gdzie znajdują się aż 23 produkty, w tym ubezpieczenie kredytu mbank czy kredyt hipoteczny Getin bank.