Konieczność nabycia odpowiedniej polisy na życie powinna być oczywistością, jednak wybór pomiędzy kilkunastoma firmami ubezpieczeniowymi tak oczywisty już nie jest. Każde z towarzystw ma swoje mocne punkty, a jakość, parafrazując znane przysłowie, tkwi jak zwykle w szczegółach.

    Zobacz, która polisa spełni Twoje oczekiwania

Dla nowicjuszy i tych, którzy nie chcą poświęcać zbyt wiele swojego cennego czasu na dogłębne analizowanie ofert, pomocne będzie skorzystanie z już gotowych i stale aktualizowanych zestawień. Na stronie www.rankingubezpieczennazycie.pl z łatwością odnajdzie się pożądane treści, w tym klasyfikację ze względu nie tylko na firmę ubezpieczeniową, ale i jej produkt.

Kondycja „życiówek” na polskim rynku

Na koniec 2014 roku składka przypisana brutto zakładów ubezpieczeń na życie wyniosła 28,67 mld zł i była niższa o 8,31% (dokładnie o 2,60 mld zł) w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Rok 2015 przyniósł kolejne spadki zainteresowania polisami na życie, ale już nie tak znaczące. Z tego samego badania płynie jeszcze jeden wniosek: Polacy w połowie drugiej dekady XXI wieku nabywają mniej polis na życie, ale te już posiadane są rozbudowywane o umowy dodatkowe. A zatem jakość ubezpieczeń góruje nad ilością, co znaczy, że decyzji na zawarcie umowy z ubezpieczycielem towarzyszy większa świadomość konsumenta.

Sprawdzam i zamawiam

Większość klientów decydujących się na zakup polisy kieruje się renomą towarzystwa. Ale jak sprawdzić czy firma ubezpieczeniowa jest tą z najwyższej półki? Kluczowe są wyniki finansowe spółki publikowane na stronach branżowych. Kolejnym krokiem jest określenie własnych potrzeb i dopasowanie ich do aktualnej oferty z uwzględnieniem roli, jaka firma ubezpieczeniowa odgrywa na krajowym rynku ubezpieczeniowym. Najlepsza opinia towarzystwa, które w swojej ofercie nie potrafi dostosować się do potrzeb swoich potencjalnych klientów będzie tylko… opinią.

I jeszcze porównanie ofert. To konieczne, jeśli chce się wybrać produkt dopasowany. Biorąc pod uwagę np. wyłącznie produkty towarzystw z podium rankingu, prawdziwym probierzem będzie choćby liczba i zasięg umów dodatkowych.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl