W dzisiejszych czasach, gdy rynek pracy jest tak mało stabilny, gdzie coraz więcej ludzi posiada kredyt, coraz częściej myślimy oszczęśliwa rodzina zabezpieczeniu naszych bliskich na wypadek, gdyby nam coś się stało. Taką ochronę gwarantuje terminowe ubezpieczenie na życie.

 

Głównym zadaniem tego typu ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie finansowe osób wskazanych w polisie, tzw. osób uposażonych. Są to najczęściej najbliższa rodzina, ale może to być również przyjaciel, czyli osoba zupełnie niespokrewniona, a nawet instytucja.

 

Produkt ten jest przeznaczony głównie dla osób, które posiadają różne zobowiązania finansowe m.in. kredyty. Ale nie tylko. Każdy kto chce w jakiś sposób zabezpieczyć finansowo ważne dla siebie osoby może kupić takie ubezpieczenie. Produkt ten jest o tyle atrakcyjny, że jest jednym z tańszych na rynku. Nie posiada elementu oszczędnościowego, a poza tym towarzystwo ma określony z góry czas ochrony, dzięki czemu może określić ryzyko.

 

Jak już pisaliśmy, wysokość składki najczęściej jest zależna od:

  • Wieku,
  • Stanu zdrowia,
  • Okresu ubezpieczenia,
  • Sumy ubezpieczenia,
  • Wykonywanego zawodu.

Terminowe ubezpieczenie na życie kalkulator może wyliczyć, a samą polisę można wykupić na różne przedziały czasowe. Wahają się one od roku do nawet kilkudziesięciu lat. Ubezpieczenie nie może trwać dłużej niż do momentu ukończenia przez ubezpieczonego 75 roku życia.

Porównaj oferty ubezpieczeń