Kto zapłaci najmniej za ubezpieczenie na życie? Czy dobra polisa może kosztować już tylko 150 zł? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Kup tanie ubezpieczenie na życie

A więc: mężczyzna czy kobieta? Za indywidualne ubezpieczenie na życie mniej zapłaci kobieta. Najlepiej żeby była również młoda i gniazdo z pieniędzmizdrowa. Bo właśnie takie osoby będą mniemy niższą składkę. Dodatkowo, aby znów zapłacić mniej, należało by podpisać umowę na czas określony, czy tzw. terminowe ubezpieczenie na życie. Wszystkie te wytyczne są poparte statystycznymi badaniami, z których właśnie korzystają firmy ubezpieczeniowe.

 

Tak więc decydując się na zakup ubezpieczenie na życie, aby zapłacić mniej trzeba być młodym i zdrowym. Ważne jest również to, aby porównywać oferty różnych firm, gdyż wiele towarzystw oferuje podobny produkt, z porównywalną sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony, lecz z różną składką. Decydując się na zakup ubezpieczenia warto wcześniej posiedzieć na Internecie i skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych. Wówczas wstępnie poznamy ofertę produktową i firmy ubezpieczeniowe, które nas będą interesowały. Następnie warto spotkać się z agentami i z nimi omówić ofertę.

Co to konkretnie dla nas znaczy?

Młody i zdrowy… oczywiście to pojęcia względne:) Generalnie najatrakcyjniejszym klientem dla towarzystwa ubezpieczeniowego jest człowiek, który:

  • jest w wieku pomiędzy 25 a 40 rokiem życia – z prostego powodu. Statystycznie pożyje dłużej, więc i składkę na ubezpieczenie będzie opłacał dłużej;
  • cieszący się dobrym zdrowiem. I tu uwaga – możesz dostać zwyżkę, jeśli okaże się, że w Twojej rodzinie były przypadki chorób genetycznych albo nowotworów. Tak więc nie tylko Twój stan zdrowia się liczy – również Twoich rodziców, dziadków;
  • nie ulega nałogom – zdiagnozowana choroba alkoholowa prawdopodobnie w ogóle przekreśli szanse na podpisanie umowy ubezpieczenia na życie.

Tańsza jest również polisa terminowa, z prostego (choć może wydawałoby się, że okrutnego) powodu – przy terminówce wypłata odszkodowania nie musi nastąpić. W przeciwieństwie do ubezpieczenia na życie i dożycie, gdzie świadczenia są traktowane jako pewnik.

 

//AKTUALIZACJA

Dziękujemy za czujność jednemu z naszych użytkowników, który słusznie zauważył, że koszty składki ubezpieczeń u kobiet i mężczyzn zostały zrównane. Obecnie na wysokość składki nie ma wpływu płeć osoby, która chce zawrzeć ubezpieczenie.

 

Najtańsze ubezpieczenie życiowe na wyciągnięcie ręki - sprawdź!