Ubezpieczenia na życie przez internet – sposób na najlepszą polisę

Dużo mówi się o tym, jakoby nie dało rady porównać sobie ubezpieczenia na życie online. Ale tak w zasadzie – niby czemu? My uważamy, że jak najbardziej jest to możliwe – inaczej nie byłoby w ogóle tego serwisu. Postaramy się również wytłumaczyć krok po kroku, jak działają nasze rozwiązania i w jaki sposób pomagają znaleźć dobre ubezpieczenie na życie przez internet.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Dlaczego kiedyś porównywarki ubezpieczeń na życie online nie były możliwe?

Cóż – każdy, kto kiedykolwiek szukał jakichkolwiek ubezpieczeń w internecie (a jeśli masz samochód, no to musiałeś szukać chociażby ubezpieczenia OC komunikacyjnego), musiał otrzeć się o wszelkiego rodzaju porównywarki ubezpieczeń: samochodu, mieszkania, turystycznych. Brakowało jednakże kalkulatora ubezpieczeń na życie.

Nasze rozwiązania natomiast umożliwiają porównanie ubezpieczenia na życie. Jednak jak to działa, skoro niemożliwe jest odpowiednie oprogramowanie wszystkich czynników, branych pod uwagę przy ustalaniu wysokości składki?

Porównanie ubezpieczenia na życie krok po kroku

Ubezpieczenia majątkowe w internecie są znacznie łatwiejszym tematem. Czynników branych pod uwagę jest sporo, nie tyle natomiast, aby wyliczane składki nie były transakcyjne. Inaczej jest natomiast w przypadku polis życiowych.

Nasze rozwiązanie opiera się na następujących krokach:

Musisz odpowiedzieć na pytania, jakim ubezpieczeniem jesteś zainteresowany: czy chcesz ubezpieczyć siebie (możesz być ubezpieczającym, a niekoniecznie ubezpieczonym! Polisę na życie możesz zawrzeć również wespół ze swym współmałżonkiem), czy interesuje Cię polisa indywidualna (a może grupowa). Wybierasz orientalną sumę ubezpieczenia – będzie to wysokość świadczenia wypłacona osobie uposażonej (proporcjonalna do zdarzenia – w przypadku polisy grupowej i urodzenia dziecka szczęśliwa matka nie otrzyma pełnych kilkudziesięciu tysięcy złotych:). Wybierasz spośród ubezpieczenia terminowego lub dożywotniego, a także (to już opcjonalnie) możesz zdecydować się na cel ubezpieczenia. Może to być zabezpieczenie przyszłości najbliższych, dodatkowy kapitał na emeryturę, kapitał dla dziecka, etc. Jak już pisaliśmy – ubezpieczenia na życie są bardzo szerokie.
Tutaj należy odpowiedzieć na pytania na temat osoby ubezpieczonej (z pierwszego kroku już wiesz, że możesz być ubezpieczającym, a niekoniecznie ubezpieczonym). Uzupełniasz swoją płeć (wiesz już, że płeć nie wpływa na wysokość składki, niemniej jednak wciąż ubezpieczyciele chcą znać odpowiedź na to pytanie), datę urodzenia i wykonywany zawód. Osoby wykonujące zawody obarczone szczególnym ryzykiem (np. strażacy) niestety otrzymają zwyżkę.
Tu następują pytania o sytuację mieszkaniową. Musisz odpowiedzieć, czy np. masz własne mieszkanie (wówczas może się okazać, że wskazane będzie zawarcie cesji na bank), jakie są miesięczne wydatki w gospodarstwie domowym (pamiętaj, że w przypadku terminówki suma ubezpieczenia powinna wystarczyć na to, aby Twoi najbliżsi w razie Twojej śmierci mogli dalej prowadzić godny tryb życia). Pada również pytanie o dzieci.
Tu następuje skrócony wywiad medyczny: o choroby, hospitalizacje, brane leki. Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie kupuje się zdrowiem. Pamiętaj również, że jakiekolwiek kłamstwo może spowodować, iż w przypadku wystąpienia zdarzenia świadczenie nie zostanie wypłacone! Niemniej jednak bardziej szczegółowy wywiad medyczny przeprowadzi dopiero z Tobą agent ubezpieczeniowy.
Tutaj trzeba uzupełnić swoje dane kontaktowe. Upewnij się, że wpisałeś dobry adres e-mail i numer telefonu! Inaczej agenci ubezpieczeniowi się z Tobą nie skontaktują.
Twój lead trafi do maksymalnie pięciu agentów ubezpieczeniowych z Twojego regionu – tych agentów, którzy będą pewni, że mogą przedstawić Ci najlepszą ofertę ubezpieczenia. Przedstawiają Ci ofertę i swoją propozycję, Ty zaś wybierasz dla siebie najlepszą… lub nie wybierasz wcale. Wypełnienie formularza nie zobowiązuje do niczego.

 

Dlaczego korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń na życie online jest korzystne?

Niejeden pewnie powie: eh, ale lipa, spodziewałem się jasnych i klarownych wyników, a tak jeszcze muszę spotykać się z agentem ubezpieczeniowym. Tymczasem jednak okazuje się, że nasze rozwiązanie jest niezwykle korzystne! Umożliwia bowiem spotkanie tylko z tymi agentami ubezpieczeniowymi, którzy na pewno będą w stanie zaproponować Ci dobre ubezpieczenie. Tym samym możesz porównać sobie różne oferty. Masz również pewność, że Twoje dane osobiste nie trafiają Bóg wie gdzie.

Skorzystaj teraz z naszego kalkulatora ubezpieczeń!