Polisy posagowe – dla kogo i co z nich mamy

 

Polisa na życie posagowa to produkt przeznaczony dla osób, które chcą oszczędzać z myślą o dzieciach. Jego celem jest dzieci na łyżwachfinansowe zabezpieczenie startu potomka w dorosłe życie.

 

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko co najlepsze. Całe życie poświęcamy temu, żeby wyrosło ono na mądrego i dobrego człowieka. W dzisiejszych czasach widzimy, jak ciężko jest młodzieży wystartować w to dorosłe życie. O pracę jest trudno, a o mieszkaniu można pomyśleć jedynie zaciągając kredyt. Wielu rodziców ubolewa nad tym, że nie może pomóc swoim dzieciom. Widząc taką potrzebę stworzono specjalny produkt, dzięki któremu w mniejszy bądź większy sposób można zabezpieczyć finansowo swoje dzieci.

 

Im wcześniej pomyślimy o nabyciu ubezpieczenia na życie posagowego, tym większy kapitał możemy uzbierać. Najlepiej zakupić taką polisę, gdy dziecko jest jeszcze małe. Przez cały okres wpłacane środki pracują. Pieniądze w tytułu ubezpieczenia posagowego wypłacane jest najczęściej w momencie osiągnięcia przez nie 18-tego roku życia. Jednak to do kupującego ubezpieczenie posagowe należy decyzja w którym momencie życia dziecko otrzyma pieniądze.

Czy posagowe ubezpieczenie na życie jest tanią propozycją?

Niestety nie. Zaleca się, aby ubezpieczenie posagowe zawrzeć możliwie najszybciej przynajmniej z dwóch powodów:

  • po pierwsze, będziesz mógł dłużej odkładać pieniądze – zaoszczędzisz więcej, a i odsetki z zainwestowanych środków będą większe;
  • po drugie, przez pierwsze lata część środków jest przeznaczana na różne opłaty manipulacyjne.

Czy więc ubezpieczenie posagowe jest propozycją dla Ciebie? To już pozostawiamy do indywidualnego rozstrzygnięcia. W podjęciu decyzji być może pomoże Ci nasz kolejny artykuł: “Dla kogo polisa posagowa“.

 

Sprawdź najlepsze oferty ubezpieczeń posagowych