Baaardzo już przyzwyczailiśmy się do udziału internetu w naszym życiu. Wiele osób już tak bardzo, że bez world wide web nie wyobraża sobie życia… a poniższy filmik jest tego znakomitą ilustracją:)

Dlaczego więc przez internet nie porównywać ubezpieczeń na życie? Są oczywiście osoby, które twierdzą, że nie jest to możliwe. Ludzie ci znają sposoby, w jakich tworzy się kalkulatory ubezpieczeń i twierdzą, że życiówka jest zbyt skomplikowana, aby dało radę ją wyliczyć przez internet.

Czy więc można znaleźć ubezpieczenie na życie online?

Cóż – gdybyśmy uważali, że jest inaczej, nie zakładalibyśmy ani tego bloga, ani tego serwisu. Kalkulatory ubezpieczeń na życie oczywiście istnieją – być może ich działanie nie jest takie, do jakich już się przyzwyczailiśmy, zawierając polisy metodą direct. Przy życiówce i tak musisz się spotkać z agentem ubezpieczeniowym – różnica jest taka, że wypełniając wniosek w kalkulatorze, masz pewność, że kontaktują się z Tobą tylko i wyłącznie ci agenci, którzy zagwarantują Ci atrakcyjne ubezpieczenie.

Dobre ubezpieczenie na życie przez internet można znaleźć chociażby poprzez serwis ubezpieczeniazyciowe.pl. Korzystanie z zamieszczonego tam kalkulatora oczywiście:

  • jest darmowe;
  • nie zobowiązuje do niczego – nawet do wysłuchania oferty agenta ubezpieczeniowego, a co dopiero do zawarcia polisy.

Wiemy, co polecamy – z serwisem ubezpieczeniazyciowe.pl ściśle współpracujemy, tak więc mamy pewność, że nie wciskamy Wam kota w worku.

A po co nam kalkulatory ubezpieczeń na życie?

Jak to po co? Oczywiście dla wygody i oszczędności. Jeśli nie będziesz szukał ubezpieczenia na życie przez internet, to jaką masz pewność, że znajdziesz dobre i tanie ubezpieczenie? Że czas poświęcony na rozmowy z agentami i wyszukiwanie ich ofert nie będzie zmarnowany? My sądzimy, że żadnej.

Dlatego też – nie bójmy się ubezpieczeń online!