Fora internetowe zwane też dyskusyjnymi stanowią pomocne narzędzie dla anonimowych użytkowników internetu. Wystarczy zazwyczaj proste logowanie i już po chwili można uczestniczyć w dyskusji. W forach ubezpieczeniowych dyskutantami są posiadający i nie posiadający polisy oraz agenci ubezpieczeniowi.

Skorzystaj z wygodnej porównywarki

Forum nie jest jednak przestrzenią, gdzie żadne zasady nie obowiązują. Nad każdą dyskusją czuwają moderatorzy, którzy nawet po jakimś czasie mają uprawnienia do wykasowania danego postu, jeśli ten był obraźliwy względem osoby czy instytucji i strona poszkodowana zgłasza do moderacji takie przewinienie.

 

Trzy grupy obecne na forum

Wszystkie te trze grupy łatwo od siebie odróżnić. Forumowicze z polisą częściej są autorami opinii negatywnych na temat danego ubezpieczenia, jakości obsługi czy wysokości uzyskanego świadczenia. To dość naturalne zjawisko, że z forów chętniej korzystają ubezpieczeni niezadowoleni od tych zadowolonych. W myśl zasady, że zła opinia niesie się szybciej.

Na forum aktywni są także ci, którzy żadnej polisy co prawda nie posiadają i posiadać nie zamierzają, ale słyszeli od osób trzecich wnioski, które przyjmują za swoje własne i w stu procentach prawdziwe. Wśród tej grupy użytkowników są również tzw. hejterzy potrafiący dostrzec negatywy w każdym elemencie dowolnego produktu, zjawiska czy usługi.

Agenci ubezpieczeniowi pojawiają się na forach z kilku powodów:

  • Prostują negatywne opinie rzeczowymi wpisami,
  • Zachęcają do odwiedzenia konkretnej strony internetowej,
  • Proponują rozwiązania problemu.

 

Nie tylko forum

Jest jeszcze kilka innych narzędzi i usług, które pomagają przy wyborze właściwej, tj. dopasowanej polisy na życie. To przede wszystkim rankingi ubezpieczeniowe i porównywarki. Dzięki tym ostatnim zainteresowany kupnem ubezpieczenia może w warunkach domowych przyjrzeć się ofercie wstępnej i nie zobowiązany do dokonania transakcji kupna produktu zestawić wybrane elementy polisy na przestrzeni kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl