W dzisiejszych czasach korzystanie z Internetu to podstawa. W wirtualnym świecie załatwimy coraz więcej spraw związanych nie tylko z przesłaniem danych. Trudno już sobie wyobrazić, by firma zajmująca się sprzedażą towarów czy usług nie miała swojego odpowiednika w sieci. Podobnie jest z branżą ubezpieczeniową.

Sprawdź możliwości wygodnej porównywarki

Wygodne narzędzia, jakimi są porównywarki ubezpieczeniowe pozwalają nawet internetowym nowicjuszom łatwo przejść przez początkowy proces zamówienia polisy na życie i porównanie ofert. W przypadku ubezpieczeń życiowych zakup na samej porównywarce się nie kończy. To dopiero przygotowywanie gruntu pod spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który znając już podstawowe preferencje zamieszczone na etapie internetowego porównania, dysponuje w miarę dopasowanym rozwiązaniem. W miarę, bo podczas spotkania może się zdarzyć, że zainteresowany kupnem polisy zdecyduje się na te opcje, których wcześniej nie brał pod uwagę.

Jak to działa?

Jeszcze na etapie porównywarki zainteresowany polisą wypełnia krótki, składający się zaledwie z kilku kart formularz. W nim zostaje poproszony o podanie wartości liczbowych dotyczących np. sumy ubezpieczenia, wieku, posiadanych dzieci i numeru telefonu. Większość pytań, a raczej odpowiedzi do wyboru jest oparta na zasadzie wstępnej ankiety medycznej. Pozostałe dotyczą stanu gospodarstwa domowego.

W następnych krokach, po podaniu adresu e-mailowego, potencjalny klient otrzymuje z reguły do pięciu ofert polisowych, po czym wybiera najlepszą z nich. Wtedy zostaje on skontaktowany z agentem ubezpieczeniowym na bezpośrednie spotkanie, które wieńczy proces zakupu ubezpieczenia na życie.

Redakcja poleca: Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób – czy warto kupić?

Dlaczego warto?

Skorzystanie z porównania ofert za pomocą Internetu jest nie tylko bardzo łatwe, ale też pozwala uniknąć presji, pośpiechu i ponaglania. Zainteresowany polisą swoje dane (wystarczy numer telefonu i adres e-mail) podaje tylko raz, a w zamian otrzymuje kilka ofert. Sporą zaletą jest wybór tych składników polisy, które klienta najbardziej interesują, a jeśli nie znalazł ich na etapie porównywarki, będzie mógł zapytać agenta podczas spotkania.

Kiedy otrzymam ofertę?

Gotowe oferty mogą spływać na podany e-mail nawet do 7 dni. W zależności od liczby agentów w regionie klienta, pierwsze oferty mogą pojawić się na skrzynce już w kilka godzin po zamówieniu ubezpieczenia. Należy pamiętać, że usługa zamówienia porównania ofert ubezpieczenia jest całkowicie bezpłatna.

Ubezpieczenia w pakiecie dlaczego warto?

Kupując ubezpieczenia w pakiecie oszczędzasz bo możesz liczyć na spore zniżki od agenta, dlatego jeśli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia na życie wraz z ubezpieczeniem oc to koniecznie odwiedź tą stronę ubezpieczamy auto

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl