W polisach życiowych podstawę stanowi ochrona NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ze śmiercią ubezpieczonego włącznie. Ale dla większości klientów taka forma ubezpieczenia, mimo niskiej ceny, nie jest wystarczająca.

 

Firmy ubezpieczeniowe regularnie pojawiające się w rankingach i zestawieniach najlepszych TU i produktów polisowych są tam obecne między innymi ze względu na duży wybór oferty dodatkowej. Standardem jest 5-6 rozszerzeń umowy podstawowej.

 

Hospitalizacja

O tym jak pobyt w szpitalu może pokrzyżować życie przekonali się ci, którzy z różnych powodów trafili do tego typu placówek. Nawet jeśli leczenie przebiega bezpłatnie chory nie ma możliwości w tym czasie aktywnego zarobkowania, a w przypadku dłuższej nieobecności w pracy może okazać się, ze na jego miejsce trafi już ktoś inny. Dlatego dodatkowa umowa na wypadek pobytu szpitalnego (200-300 zł za każdy dzień pobytu aż do 180 dni) to bezcenny profit.

 

Porównaj oferty w prosty sposób

 

Trwałe inwalidztwo

Wypadki, szczególnie te nieszczęśliwe, chodzą po ludziach i nie zawsze kończy się na leczeniu szpitalnym. Ubezpieczając się na okoliczność NW w przypadku trwałego i całkowitego kalectwa to opcja pozwalająca na większy komfort i spokój o własne zdrowie i los najbliższych.

 

Choroba

Są takie schorzenia, których leczenie jest nie tylko drogie, ale i czasochłonne. Nowotwory, choroba Parkinsona i Alzheimera, stwardnienie rozsiane to współczesne zagrożenia życia ludzkiego, czyli inaczej mówią choroby cywilizacyjne. Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia tej konkretnej u danego ubezpieczonego jest niewielkie. Dlatego ubezpieczyciele stworzyli pakiety obejmujące od 30 do 40 chorób. W razie ich diagnozy czy operacji możliwe jest uzyskanie 100 procentowego albo i wyższego świadczenia.

 

Umów dodatkowych jest na rynku bardzo dużo. Aby nie zginąć w gąszczu polis warto posłużyć się wygodnymi narzędziami, jakie daje internet, np. porównywarką internetową. Nie dość, że gotowe zestawienie składa się najczęściej z nie więcej niż 5 różnych ofert, to jeszcze możliwe jest dokładniejsze zgłębienie tematu podczas bezpośredniego spotkania z konkretnym agentem ubezpieczeniowym, który kompleksowo omówi przygotowaną ofertę w oparciu o dostępne rozszerzenia.

 

Zobacz możliwości zestawienia polis