Na polskim rynku ubezpieczeniowym istnieje co prawda blisko setka firm ubezpieczeniowych, ale z przyczyn czysto technicznych trudno by było przeanalizować ofertę każdej z nich w celu znalezienia najlepszego rozwiązania ochronnego. Są na to inne sposoby.

Porównaj najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe

W chwili obecnej polisę na życie ma niemal każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Przebierać można do woli w zakresie ochrony, jak i umowach dodatkowych, które świadczą o rzeczywistej wartości polisy, ale nie są jedynym jej wyróżnikiem.

Lista potrzeb

Wyjście na zakupy z listą potrzebnych produktów znacznie ułatwia odnalezienia się w wielkopowierzchniowych marketach, skracając spędzony w nich czas do minimum. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń – jeśli te są poszukiwane w internecie nikt nie dysponuje ani czasem, a ani siłami na odwiedzenie kilkudziesięciu stron branżowych. Jeśli poszukiwania odbywają się poza światem wirtualnym, przemieszczanie się z jednej placówki towarzystwa do następnej nawet w obrębie tego samego miasta jest kosztowne i równie czasochłonne.

Dlatego warto najpierw stworzyć listę własnych potrzeb i oczekiwań, a następnie dokonać wyboru spośród wyselekcjonowanej grupy produktów polisowych. Obie te czynności będą możliwe dzięki wygodnej porównywarce ubezpieczeniowej – nowoczesnemu narzędziu, za pomocą którego możliwy będzie zakup plisy bez konieczności wychodzenia z domu.

Decyduje ranking

Ale i w porównywarce znajduje się kilka bliźniaczo do siebie podobnych ofert, które pokrywają się z preferencjami zainteresowanego polisą. W takim wypadku warto jeszcze zajrzeć do rankingów ubezpieczeniowych, gdzie klasyfikowane są zarówno produkty, jaki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Najlepsze z nich łatwo poznać po długości istnienia na rynku polskim i zagranicznym, liczbie oddziałów stacjonarnych czy opiniach dostępnych na internetowych forach – te potrafią przechylić szalę wyboru, jeśli rzeczywiście trudno o podjęcie jednoznacznej decyzji.

Redakcja poleca: Indywidualne ubezpieczenie na życie PZU – na jakie się zdecydować?