Bogatej oferty ubezpieczeń na życie w internecie powoduje, że powstanie nowoczesnych  narzędzi ułatwiających wybór właściwego rozwiązania staje się koniecznością. W sieci liczy się przede wszystkim czas i dostępność – nikt nie może sobie pozwolić na ograniczenia. W przeciwnym razie potencjalny klient skorzysta z oferty konkurencji.

    Spróbuj łatwego porównania ofert

Działania kalkulatora nie jest czymś skomplikowanym. Należy tu uwzględnić pewną specyfikę tego narzędzia jeśli wziąć pod uwagę rodzaj ubezpieczenia. Porównanie polis mieszkaniowych czy turystycznych kończy się możliwością dokonania zakupu odpowiedniego produktu. W przypadku popularnych „życiówek” jest nieco inaczej.

Więcej czynników

Dokonując wyboru polisy na życie zainteresowany korzysta z kalkulatora na samym początku procesu kupna i sprzedaży. Jest tak dlatego, że „przedmiot” ubezpieczenia stanowi życie ludzkie. Przez to wycena składki zależy od co najmniej kilku czynników: ankiety medycznej, sumy ubezpieczenia czy wieku ubezpieczonego. Poza tym ilość umów dodatkowych i indywidualnych specyfikacji powoduje że spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym jest nie tyle wskazane, co konieczne.

5 ofert do wyboru

Kalkulator zwany też porównywarką ubezpieczeń zestawia ze sobą kilka polis zgodnie z preferencjami ustalonymi przez wybierającego. Po wypełnieniu krótkiego formularza według wcześniej wpisanych kryteriów system podsyła 5 ofert ubezpieczeniowych na życie, które stanowią podpowiedzi.

Co zrobić najpierw? Należy określić rodzaj ubezpieczenia, potem sumę świadczenia, wykonywany zawód, miesięczne wydatki itd. Jest to o tyle łatwe, że w kalkulator polisy na życie wystarczy wpisać pierwsze litery, a następnie wybrać jedną z przygotowanych sugestii.

Agent niezbędny

Wypełniony formularz razem z danymi kontaktowymi jest następnie przekazany agentom ubezpieczeniowym, którzy następnie przybliżają polisy na życie podczas spotkania. Taki kontakt ze specjalistą z branży pozwoli uzyskać pełną gamę danych o zakupywanej polisie.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl