Nie jest łatwo zdecydować się na usługi jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na pierwszy rzut oka kilkadziesiąt podobnych firm oferuje zbliżone produkty ubezpieczeniowe. I chociaż rzadko słyszy się o bankructwie firmy z tej branży, każdy chciałby współpracować z ubezpieczycielem godnym zaufania. Ale jak do niego trafić?

    Sprawdź, która polisa będzie pasowała do Ciebie

Sposobów jest wiele. Jedni posiłkują się opinią rodziny i znajomych, którzy mają już polisę w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie jest to do końca słuszne postępowanie, bowiem o jakości firmy świadczy jego produkt (np., polisa na życie) i odwrotnie.

Siła tradycji

Duży gracz na rynku ubezpieczeniowym, czyli taki, który obraca dużym kapitałem, posiada z reguły bardziej elastyczne produkty ubezpieczeniowe, samemu będąc gwarantem stabilności usług i pewnej wypracowanej przez lata renomy.

To właśnie rok założenia ma ogromny wpływ na decyzję o przystąpieniu klienta do umowy z konkretnym towarzystwem. Taki tok postępowania jest zresztą naturalny. Dlatego stosunkowo młode na rynku ubezpieczeniowym firmy są zmuszone do przyciągania klientów innymi metodami.

Siła rankingu

W sporcie nic tak nie wpływa na końcowy wynik jak rywalizacja. W polisach na życie jakość usług i produktów podnoszą rankingi firm ubezpieczeniowych. Dobre towarzystwo ubezpieczeniowe będzie wysoko w każdym zestawieniu, jeśli spełni określone kryteria. Są nimi najczęściej:

* liczba klientów (w danym kraju i na świecie)

* liczba zatrudnionych agentów

* gęstość placówek na określonym terenie

* możliwość zakupu polisy w trybie on-line

Należy pamiętać, że za każdym towarzystwem, jego ofertą, logo, ulotką itp. stoją ludzie. Właściwe towarzystwo ubezpieczeniowe łatwo będzie poznać po jakości obsługi w placówce, drogą mailową czy telefoniczną oraz po kompetencji doradcy ubezpieczeniowego już bezpośrednio na spotkaniu w cztery oczy.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl