Pojawiające się co rusz w internecie narzędzia ułatwiające wybór czy zakup danego produktu na dobre zadomowiły się w wielu branżach. Jedną z nich są ubezpieczenia. Odpowiednio dobraną polisę można zamówić bez ruszania się z domu.

    Porównaj teraz – to proste!

Wszystko dzięki innowacji, jaką jest porównywarka ubezpieczeń, dzięki której dystans między potencjalnym klientem a agentem ubezpieczeniowym został zminimalizowany i do dosłownie ze względu na możliwość spotkania obu stron bezpośrednio w domu czy mieszkaniu zainteresowanego polisą na życie.

Ale spotkanie z agentem to końcowa faza nabywania ubezpieczenia. Najpierw warto skorzystać z prostej porównywarki pozwalającej z góry określić własne preferencje dotyczące ochrony życia, co będzie sporym ułatwieniem dla doradcy ubezpieczeniowego i pozwoli zaoszczędzić  cenny czas.

Wypełniasz

Osoba zainteresowana kupnem polisy na życie ma do wypełnienia prosty formularz w wersji elektronicznej. Aby było prościej i szybciej, wystarczy skorzystać z gotowych odpowiedzi na pytania m.in. o orientacyjna sumę ubezpieczenia, okres obowiązywania umowy, cel ubezpieczenia czy miesięczne wydatki.

W kolejnej karcie formularza należy wpisać podstawowe dane na temat własnej osoby w oparciu o płeć, datę urodzenia i wykonywany zawód.

Następnie pojawia się kilka bardzo ogólnych pytań o stan zdrowia. Jednak w przypadku polisy na życie właściwym ankietę do wypełnienia podsunie na spotkaniu agent ubezpieczeniowy i na podstawie tych danych dobierze najkorzystniejsze dla klienta rozwiązanie.

Redakcja poleca: Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania – co warto wiedzieć?

Otrzymujesz

Po przekazaniu danych, na adres e-mailowy zainteresowanego zostaną przesłane gotowe oferty z kilku towarzystw ubezpieczeniowych

Porównujesz

Osoba chcąca się ubezpieczyć będzie mogła porównać otrzymane oferty i każdą z nich bezpłatnie skonsultować z agentem ubezpieczeniowym.

Zawierasz

Ostatnim etapem zakupu polisy jest zawarcie umowy, którą po wpłaceniu pierwszej składki klient otrzymuje w wersji papierowej i elektronicznej na podany wcześniej adres e-mail.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl