W dzisiejszym świecie pełnym towarów i usług jedną z najcenniejszych umiejętności jest sztuka dokonywania świadomego wyboru. Polisy na życie są równie złożonym produktem, co chociażby rynek komputerowy. Nie każdy będzie potrzebował tych samych parametrów, nie chcąc jednocześnie płacić za te opcje, z których nigdy nie skorzysta.

    Dopasuj polisę do swoich potrzeb

W przypadku ubezpieczenia na życie zasadniczą rolę odgrywa zakres ochrony. Wiadomo, że im szerszy, tym rośnie prawdopodobieństwo otrzymania świadczenia tak przez ubezpieczonego, jak i jego rodzinę i bliskich.

Podstawa i warunki

Umowa takiej polisy jest dość prosta jeśli chodzi o pakiet podstawowy – ten przeważnie obejmuje śmierć ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku (NNW). To, czym jest taki wypadek, zależy od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego i precyzyjnej definicji podanej w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Warto przy okazji zapoznać się z listą wyłączeń, która wyklucza rodzaje wypadków, w wyniku których świadczenie nie przysługuje.

Dodatek ma znaczenie

Sytuacja robi się bardziej złożona, jeśli chcemy rozszerzyć zakres ochrony. Możliwości zawarcia dodatkowych umów jest bardzo dużo, a wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań osoby ubezpieczonej. Tu przydaje się wsparcie tak agenta ubezpieczeniowego, który na podstawie uzyskanych od nas informacji, postara się przygotować ubezpieczenia na życie, spośród których zdecydujemy się na to najwłaściwsze. Pomocne będzie także skorzystanie z porównywarki internetowej, która pozwoli uzyskać rozeznanie w pozornie zawiłym labiryncie produktów i opcji.

Odpowiednio dobrana umowa (rozszerzenie o każdy dodatek jest sumą relatywnie niewielką) pozwoli uniknąć rozczarowania i nieporozumień na linii ubezpieczony-ubezpieczyciel. A zatem, jeśli w naszej rodzinie pojawiały sie przypadki zachorowań na nowotwór, warto uwzględnić właśnie takie rozszerzenie będąc jeszcze zdrowym. Przewidywanie ewentualnej “szkody” to również umiejętność bezcenna.

Redakcja portalu: ubezpieczenienazyciekalkulator.pl