Milowymi krokami zbliżają się wakacje – czas podróży turystycznych lub wyjazdów za pracą. Oczywiście większość z nas chce wakacje spędzić beztrosko i nie myśli, że w trakcie tych kilku tygodni może coś się stać… Na szczęście przed skutkami większości okoliczności chronią ubezpieczenia turystyczne. Ale czasem i one w niczym nie pomogą… Czy więc ubezpieczenia na życie działają poza granicami kraju?

To pytanie może nurtować te osoby, które mają wykupione ubezpieczenie na życie, wyjeżdżają za granicę i zastanawiają się nad dziewczyny na plażypolisą turystyczną. My odpowiemy w ten sposób: owszem, polisa życiowa działa także poza granicami RP, ale nie jest jej przeznaczeniem ochrona ubezpieczeniowa podczas wyjazdu turystycznego!

Jedziesz za granicę? Lepiej pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym!

Tak, bo w zależności od wykupionego ubezpieczenia, będziesz miał zapewnione odszkodowanie w razie:

  • kradzieży lub zniszczenia bagażu i sprzętu sportowego;
  • zachorowania;
  • uszczerbku na zdrowiu w wyniku na przykład uprawiania sportów.

Jeśli jest wykupiona taka opcja, to także w przypadku śmierci ubezpieczonego zakład ubezpieczeń załatwi wszelkie możliwości związane z transportem zwłok.

A co w takim razie z ubezpieczeniem na życie za granicą?

Nie chcemy mówić za wszystkie firmy ubezpieczeniowe (nie znamy OWU na wyrywki), ale generalnie ubezpieczenia na życie obejmują ochroną zdarzenia również w sytuacji, gdy te miały miejsce poza granicami Polski. Czyli: odszkodowanie można uzyskać z tytułu NNW, pieniądze otrzymają także osoby uposażone w razie śmierci ubezpieczonego.

Niemniej jednak jeśli chcesz dobrej i kompleksowej ochrony za granicą – ochrony swojego mienia i zdrowia – no to jednak lepiej zainteresować się dedykowanym ubezpieczeniem turystycznym.